Протигрибкові препарати для нігтів
Оніхомікоз – наукова медичне назва грибкового ураження нігтів. Захворювання інфекційне, передається через контакт здорової шкіри із зараженою. Також грибок нігтів може виникнути на тлі змін в основних системах організму: імунної, ендокринної, нервової. Без належного лікування бактерії розмножуються з великою швидкістю і поширюються по організму, порушується звичний обмін речовин. Інфекція за короткий термін охоплює один ніготь, далі - переходить на сусідні і шкіру навколо. Вона запалюється і лущиться, з'являється роздратування, псується нігтьова пластина.
Ефективні препарати для лікування оніхомікозу
Вчасно розпочате лікування хвороби – запорука успіху в боротьбі з грибком нігтів. Важливо визначити на початковій стадії наявність інфекції, і відповідно до цього правильно підібрати медикаменти, які швидко позбавлять від бактерій. Перед початком лікування лікар обов'язково проводить аналізи на предмет виявлення грибкової інфекції. Симптоми можуть бути схожими з іншими захворюваннями. Щоб виключити всі можливі варіанти, необхідно провести лабораторні дослідження зіскрібка.
Наступне – лікар з'ясовує, чи є грибкова інфекція єдиним джерелом захворювання. Поява грибка може бути одним із симптомів іншого порушення всередині організму. Щоб правильно встановити курс лікування, лікарю необхідно точно встановити причину, яку потрібно усувати.
Ліки від мікозу продаються в наступних формах:
Місцеві препарати:
- гелі;
- лаки;
- краплі;
- креми;
- мазі;
- спреї.
Системні препарати:
- таблетки;
- капсули;
- настоянки.
Місцеві засоби не завжди є запорукою успіху. Діюча речовина в такій формі поганою проникає вглиб ороговілої шкіри, через що інфекція залишається, і після курсу лікування заново розмножується. Після застосування кремів, мазей та спреїв рецидиви не рідкість. Тому ніготь необхідно видалити повністю або частково спиляти перед початком курсу. Далі – застосовувати препарат до тих пір, поки не відросте повністю здорова і сильна нігтьова пластина.
В окрему категорію виносяться лаки для лікування грибку. Це відносно нова розробка, яка активно використовується хворими і рекомендується лікарями. Їх унікальність в принципі і механізмі впливу на пластину нігтя. Лаки ефективно борються з інфекцією відразу з декількох сторін, чим і вирізняються з-поміж інших лікарських форм випуску.
Якщо протигрибкові препарати для нігтів місцевого застосування не принесли належного ефекту, також при складних випадках оніхомікозів, призначається комплексне лікування грибка. Доктор прописує крім місцевих засобів, медикаменти для прийому всередину. Вибір їх відбувається індивідуально, виходячи з особливостей пацієнтів і часто залежить від типу бактерії-збудника. Іноді схема лікування передбачає прийом вітамінів, мікроелементів, що поліпшують загальний стан організму і підвищують рівень імунітету.
Огляд найбільш ефективних препаратів для лікування оніхомікозу
Лаки застосовуються як дієвий самостійний протигрибковий засіб, так і в складі комплексу медикаментів. Вони користуються популярністю у лікарів і пацієнтів завдяки своїй простоті використання. Нанесений лак через час застигає і формує тверду плівку. Якщо вражені нігті рук, лікувальний лак – кращий вихід. Руки схильні до частих перепадів температур, постійного зіткнення з водою, повітрям. Лак не стирається при першому контакті з одягом або взуттям, як інші препарати. Стійкий засіб тримається протягом тривалого періоду часу. Він забезпечує постійний захист інфікованої поверхні від зовнішніх подразників. Завдяки своїй структурі, рідина проникає в мікротріщини, в кожен отвір і заповнює собою глибокі шари ороговілої шкіри. Застигаючи, лак створює щільне покриття, через яке не надходить повітря. Без потрібного кисню бактерії грибка вмирають.
Масла і додаткові компоненти надають антисептичну дію, руйнують грибкові утворення. Вплив направлений виключно на нігті, для лікування шкіри вибирайте інші лікарські форми. На відміну від інших препаратів, лаки діють протягом цілого дня. Засоби цього типу застосовуються на будь-якій стадії мікозу, незалежно від ступеня ураження. Перед першим нанесенням ніготь обов'язково готують: зрізається весь вільний край, запилюється «під нуль», пилкою зверху зачищаються найбільш пошкоджені ділянки. Нігтьову пластину після підготовки знезаразити і знежирити спиртом. Після підготовки наноситься заздалегідь вибраний і підготовлений засіб. Частота застосування і подальший план використання визначаються строго індивідуально, виходячи зі стану пластини і особливостей пацієнта.
Крем проти грибкових проявів – також популярний засіб. Використовуються для боротьби з інфекцією шкіри і нігтів, застосовується для рук і ніг. Креми і мазі – універсальна форма випуску, яка відрізняється ефективністю. Жирна, масляна структура мазі обволікає уражену ділянку і покриває тонким захисним шаром. Креми знайшли широке застосування серед любителів нетрадиційної медицини і часто застосовуються в зв'язці з народними методами лікування. Через те, що мазі швидко стираються, вони мають менший вплив на організм. Вони не проникають всередину нігтя, не діють на внутрішніх шарах, через що продаються за доступними цінами.
Лікар призначає крем як допоміжну речовину при комплексному лікуванні. На ранніх стадіях розвитку інфекції, коли немає необхідності в агресивних засобах, виписуються креми. Вони мають полегшений вплив на уражену область. Перед нанесенням обов'язково необхідно підготувати шкіру. Бажано розпарити і почистити пемзою. Так як на ніготь впливу не буде, його запилювати або обрізати не варто. Гель наноситься на чисту шкіру легкими масажними рухами. Обробляйте всю уражену ділянку, включаючи шкіру навколо інфікованого нігтя.
Найвідоміший протигрибковий препарат місцевого застосування – Екзодерил. Основним діючим компонентом є нафтифін, що має прекрасні антибактеріальні властивості і ефективно бореться з інфекцією грибка. Всі патогенні і умовно-патогенні грибки, чутливі до дії препарату, гинуть після курсу лікування.
Серед широкого асортименту мазей як найбільш ефективні можна виділити наступні:
Лікар виписує потрібний крем в залежності від типу збудника, адже виробники використовують різні діючі речовини. Пам'ятайте, що самолікування небезпечно для здоров'я. Лише кваліфікований фахівець поставить вірний діагноз і призначить належне лікування грибка.
Таблетки і капсули призначаються при запущених стадіях, коли дії лише місцевих препаратів виявляється недостатньо. Системні засоби боротьби приймаються пацієнтом протягом тривалого періоду для придушення інфекції всередині організму і відновлення попереднього стану всіх систем.
Підбір ліків проводиться, виходячи з типу виявленої інфекції. Схема прийому вказується індивідуально, тривалість курсу також встановлюється лікуючим лікарем персонально, виходячи зі стадії ураження і динаміки одужання.