Засоби для лікування педикульозу
Педикульоз – це паразитарне захворювання шкіри, яку виникає завжди несподівано. Виявити його відразу після зараження неможливо, адже укуси двох або трьох вошей залишаються непоміченими до тих пір, поки популяція комах не зросте в 10 або 20 разів. Доросла особина, як тільки потрапляє на голову нової жертви, відразу починає піклуватися про потомство. Вона відкладає 4-6 гнид за добу, через 5-7 діб з них иходять молоді комахи, які відразу починають харчуватися людською кров'ю. При кожному укусі людина відчуває сильний свербіж, саме цей симптом вказує на наявність паразитів. Якщо при огляді волосся, виявлені живі гниди, то діагностувати педикульоз можна самостійно не відвідуючи лікаря.
Засоби проти вошей і гнид для дітей можуть бути різними – від гасу до готових аптечних комплексів зі світлодіодним гребінцем. Не всі однаково корисні і безпечні. Застосовуючи будь-який, уважно стежте за реакціями своєї дитини. Якщо малюк має хронічні захворювання, такі, як астма і алергія, перед застосуванням препаратів від педикульозу проконсультуйтеся з педіатром.
Перевірені аптечні засоби від вошей
Засоби проти вошей і гнид у дітей, які реалізуються через аптечну мережу, зазвичай мають хімічний склад, або частково доповнені натуральними компонентами (ефірними маслами). Вони ефективно справляються з вошами і з гнидами, але можуть викликати алергічну реакцію. Найбезпечнішими вважаються препарати з клеаролом, маслом лаванди і іланг-ілангом. Перед застосуванням препарат необхідно перевірити на шкірну реакцію. Тест на чутливість проводиться наступним чином: нанесіть трохи засобу на внутрішню частину руки малюка, в районі ліктя, і на скроню, трохи нижче лінії росту волосся. Якщо протягом 10 хвилин не з'явилося почервоніння, засіб підходить для вашої дитини.
Засоби для лікування педикульозу у дітей випускаються в різних формах:
- Шампуні. Основним компонентом є мінеральне масло Клеарол. Це дуже в'язке речовина, яке закупорює дихальні проходи вошей, і зневоднює гнид, що призводить до їх швидкої загибелі. Є одним з найбезпечніших засобів ніж лікувати педикульоз у дітей. Також випускаються шампуні на основі Педіліну. Це органо-фосфорний інсектицид - недорогий і дуже ефективний, але може викликати печіння і свербіж. Найдорожчими шампунями є комплексні, які містять компоненти, що руйнують клейку речовину, за допомогою яких гниди закріплюються на волоссі, а також кондиціонер, которий дозволяє легко і безболісно вичісувати навіть найдовше волосся.
- Спреї. Ефективні засоби, до складу яких входять диметикон, малатион, перметрин, піпероніл та бутаксід що знищують, а не присипляють вошей. Спреї можна застосовувати для дітей з трьох років, вони не містить отруйних речовин. Єдиною незручністю при застосуванні можна вважати необхідність миття волосся після обробки – препарати мають масляну основу, яка погано видаляється з волосся. Вказані діючі речовини впливають на вошей і гнид, іноді викликають легке печіння шкіри голови. Спреї – найзручніші засоби проти педикульозу для дітей. Вони дозволять більш якісно обробити шкіру голови, розпорошуючи препарати на самі корені волосся.
- Лосьйони. Зазвичай мають кремоподібну структуру. Відрізняються від більшості дитячих засобів тим, що їх можна застосовувати з 6-місячного віку. Основна діюча речовина – піреметрін 1%, який паралізує м'язові волокна вошей. Гнид він вбиває погано, після його застосування необхідно кілька днів ретельно вичісувати голову. Обробку необхідно повторювати з періодичністю, вказаною у інструкції до препарату.
Розглянуті засоби не можна призначати самостійно, що пов`язано з ризиками виникнення алергійних реакцій та інших побічних ефектів, тому слід обов`язково звертатись до лікаря.