Препарати від циститу
Медикаментозне лікування циститу може проводитися коротким або тривалим курсом. В силу токсичного впливу препаратів на організм перший варіант вважається кращим. Однак короткий курс застосування засобів від циститу не завжди можна використовувати.
До протипоказань відносять наступні:
- вагітність;
- вік жінок більше 65 років;
- загострення недуги у чоловіка;
- наявність додаткових патологій - цукрового діабету, онкологічних хвороб, туберкульозу.
Крім того, не виписують антибактеріальні препарати від циститу в разі рецидивуючої форми захворювання. Неприпустимо це і в тому випадку, якщо прояви патології з'явилися понад тиждень тому. У жінок також можливий розвиток посткоїтального циститу. Дана форма недугу розвивається після статевого акту в разі проникнення інфекції з зовнішніх органів статевої системи. Чоловіки даними порушенням не страждають – це пов'язано з характерними рисами структури їх сечостатевої системи. У такій ситуації дуже важливо правильно вибрати лікування і провести профілактику, щоб не допустити рецидивів.
Протизапальні засоби від циститу
Комплексне лікування захворювання неможливо без застосування таблеток, які пригнічують запалення в організмі і усувають больові відчуття. У більшості випадків виписують нестероїдні протизапальні препарати. Дія таких пігулок при циститі базується на пригніченні синтезу простагландинів, які є медіаторами больових відчуттів. Завдяки застосуванню даної категорії лікарських засобів вдається зняти біль під час сечовипускання і впоратися із запаленням. Які ж засоби зазвичай призначають пити лікарі? У цю групу медикаментів входять такі препарати, як диклофенак, ібупрофен.
Таблетки від циститу виписують в стандартній дозі. Курс терапії, як правило, триває від 10 діб до 3 тижнів. При цьому ефект від застосування даних таблеток при циститі зберігається ще кілька місяців. Також від циститу лікар може виписати спазмолітичні препарати. У цю категорію входять такі засоби, як но-шпа чи баралгін. За допомогою подібних ліків теж вдається усунути виражений больовий синдром.
Антибактеріальні препарати
Якщо своєчасно не почати лікування захворювання антибіотиками, є ризик хронізації даного процесу. При цьому важливо враховувати, що будь-які антибактеріальні препарати проти циститу мають цілу низку побічних дій і протипоказань. Перш ніж починати таке лікування, потрібно здати аналіз сечі, який допоможе виявити збудника і його сприйнятливість до ліків. У складних ситуаціях фахівець може призначити курс інстиляцій коларголом. Після завершення терапії потрібно знову зробити посів сечі, щоб проконтролювати результативність заходів.
Отже, які ж препарати допомагають від циститу? Лікар може призначити наступні антибіотики:
- Монурал. Дана речовина користується величезною популярністю і часто застосовується проти циститу. Його можна пити при гострій формі бактеріальної інфекції навіть без отримання результатів дослідження сечі. Цей засіб вважається потужним уроантисептиком. Монурал відноситься до дуже ефективних засобів від циститу. Його виробляють у вигляді суспензії, гранул і порошку. Однак проти хронічної форми захворювання ліки безсилі. Справа в тому, що Монурал потрібно пити одноразово, а впоратися з хронічним циститом за один раз просто неможливо.
- Норфлоксацин. Аналогами даного засобу є Нормакс, Норбактин. Даний засіб відноситься до антибіотиків широкого спектру дії. Активним компонентом препарату вважається норфлоксацин, який входить в категорію флорхінолонів. Саме вони вважаються надзвичайно ефективними засобами, оскільки бактерії мають підвищену чутливість до подібних речовин. Зазвичай фторхінолони виписують в тому випадку, якщо інші протимікробні препарати проти хвороби не дають потрібних результатів. Крім норфлоксацина, лікар може виписати офлоксацин або ципрофлоксацин.
- Нітроксолін. Даний засіб входить в категорію оксихінолінів, які активно застосовуються проти циститу.
- Палін. Ці ліки є уроантісептіческою протимікробною речовиною, яка входить в категорію хінолонів. Зазвичай Палін використовують проти циститу, збудником якого є піпемідинова кислота.
- Фурагін. Аналогом даного засобу є Фурамаг. Він відноситься до категорії похідних нітрофурану. Дана речовина проти циститу використовують лише в тому випадку, якщо бактеріальний посів показує чутливість збудника до нього.
- Невіграмон. Це антибактеріальний препарат, який використовується проти багатьох патологій сечовидільної системи у жінок. По суті, це налідиксова кислота, що має виражені антибактеріальні властивості.
- Рулід. Дана речовина являє собою протимікробний препарат широкого спектру дії. Цей напівсинтетичний антибіотик входить в категорію макролідів і використовується для усунення урогенітальних інфекцій. Призначати даний препарат від циститу може виключно лікар.
- Протигрибкові засоби. Досить часто причиною циститу стає ураження слизової оболонки органу грибком роду кандида. У цьому випадку ліки проти цієї патології повинен підбирати лікар за результатами посіву. Як правило, застосовують такі медикаменти від циститу, як ламізил і флуконазол. За допомогою подібних засобів вдається впоратися з грибною колонією, що допомагає усунути причини патології. Таке лікування має тривати приблизно 10 діб.
В окремих випадках потрібно повторний курс терапії після певної перерви.
Рослинні препарати
Як додатковий метод терапії захворювання використовують різні препарати на травах. Звичайно, такі засоби не дають можливості повністю вилікувати цистит, однак можуть значно прискорити одужання, якщо поєднувати їх з антибіотиками.
До найбільш ефективних засобів від циститу відносять наступні:
- Лекран – вважається одним з найновіших препаратів від захворювання. У його складі присутній екстракт журавлини. Завдяки застосуванню цього засобу вдається зупинити ріст бактерій, зміцнити імунну систему і підвищити стійкість організму до інфекцій. Даний засіб можна пити жінкам навіть в профілактичних цілях.
- Цистон – ліки активно використовують при різних патологіях сечовивідних шляхів. Вони не мають побічних ефектів. Єдиним протипоказанням є наявність алергії на складові.
- Канефрон – ці ліки потрібно пити жінкам в обсязі 2 таблетки тричі на добу. Даний препарат також продається у вигляді крапель. Щоб приймати цей засіб на травах, потрібно дотримуватися такого дозування - 50 крапель тричі на добу.
- Цистінол Акут – має у своєму складі екстракт толокнянки звичайної та приймається по 2 таблетки 3 рази на день.
Також часто застосовуються листя брусниці – представляють собою звичайний рослинний препарат, який можна купити в будь-якій аптеці. Для приготування ефективного засобу для жінок, досить зробити відвар.
Імуностимулятори
Лікування захворювання не може бути ефективним без використання імуностимулюючих засобів. Якщо у людей спостерігається недостатньо сильна імунна відповідь на активність бактеріальних мікроорганізмів, гостра форма недуги може набути хронічного характеру. У такій ситуації лікування захворювання займе декілька місяців або років.
Щоб зміцнити захисні сили організму, потрібно приймати такі препарати:
- Віферон. Його активним компонентом є альфа-інтерферон. Він вважається природною речовиною, яка продукується людським організмом. Якщо спостерігається дефіцит інтерферону, його можна поповнити шляхом застосування лікарських препаратів. Віферон в більшості випадків використовують у формі ректальних супозиторіїв.
- Лікопид. Даний засіб ефективно стимулює синтез антитіл, які допомагають справлятися з інфекцією.
- Уро-Ваксом. Ліки відповідає за стимуляцію синтезу інтерферону в організмі.
Особливості лікування циститу при вагітності і лактації
На початкових стадіях вагітності у жінок дуже високий ризик появи циститу. Саме в цей період імунна система сильно послаблюється. Вилікувати патологію під час виношування малюка досить складно, оскільки більшість препаратів застосовувати не можна. Щоб впоратися з захворюванням, необхідно своєчасно звернутися до лікаря.
На ранньому етапі циститу може бути досить рослинного препарату. Найбільш ефективним засобом в даному випадку є Канефрон. Його можуть застосовувати вагітні та жінки за умови відсутності алергії. Одним з аналогів є Фитолизин. Цей препарат теж виготовляють на основі натуральних інгредієнтів. З його допомогою можна швидко купірувати запалення, набряклість, спазми. Також ліки прекрасно запобігають появі застою сечі. Однак важливо враховувати, що і цей рослинний препарат може стати причиною алергії. Також його не варто застосовувати при наявності патологій нирок.
Що робити після застосування таблеток?
Тривале застосування таблеток при циститі вимагає зміцнення організму і профілактики рецидивів захворювання. Для цієї мети лікарі рекомендують жінкам пити пробіотики. Ці живі бактерії сприяють нормалізації мікрофлори кишечника і статевих органів. У цю категорію лікарських засобів входять речовини, які містять лакто-і біфідобактерії. Фахівці радять пити Лінекс, Аципол, Біфіформ та ін.
Цистит – досить серйозна патологія, яка викликає досить неприємні симптоми. Щоб не допустити хронізації патологічного процесу, дуже важливо своєчасно звернутися до лікаря. Завдяки адекватної діагностики та правильної підібраної терапії вдається назавжди забути про це неприємне захворювання.