Препарати від корости
Короста – інфекційне паразитарне захворювання шкіри, яке супроводжується свербежем, розчухуванням на шкірі, папульозними висипаннями. Хвороба не потребує стаціонарного режиму. Сучасна фармакологія має в своєму арсеналі ефективні засоби від корости, що застосовуються в домашніх умовах. Лікар-дерматолог призначає індивідуальну схему лікування кожного пацієнта, залежно від тяжкості перебігу захворювання та клінічної картини.
Ліки від корости зобов'язані мати наступні характеристики:
- максимально швидко і ефективно боротися з кліщами і їх личинками;
- швидко виводитися з організму;
- мати мінімум побічних ефектів;
- бути доступним за ціною і зручним у застосуванні;
- не бруднити одяг, не мати різкого запаху.
Всі препарати від корости слід розділити на групи: це ліки на основі сірки, похідні бальзамних препаратів, а також протипаразитарні інсектицидні засоби, народні засоби.
Залежно від форми випуску це можуть бути:
- мазі;
- креми;
- лосьйони;
- спреї;
- таблетки;
- порошки.
Обробку шкіри цими засобами необхідно проводити тільки в провітрюваному приміщенні, уважно стежити, щоб ліки не потрапило на слизові оболонки, а в разі потрапляння – добре промити водою.
Більшість препаратів використовується двічі: один раз для знищення паразитів, другий – для закріплення результату. Ліки повинні перебувати на шкірі не менше 12 годин.
Огляд найбільш затребуваних засобів від корости
Серед мазей найбільш популярним препаратом на українському ринку залишається Спрегаль. Зручний зовнішній засіб від корости, який містить нейропаралітичну отруту і додатковий компонент, що підсилює дію цієї отрути. Випускається у вигляді спрея, його легко застосовувати: достатньо розпорошити на уражену поверхню шкіри. Він добре всмоктується, ефективно знищує коростяний кліщ, його личинки, яйця. Спрегаль наносять один раз – увечері, перед сном, а вранці змивають. Перед вживанням збовтують. Повторно застосовують через 3 дні. Не можна розпорошувати засіб на обличчя, при необхідності потрібно змочити ватний диск і протерти шкіру. До речі, Спрегаль – це єдиний препарат, рекомендований до застосування вагітним, жінкам, що годують, а також новонародженим дітям.
Ще одним популярним засобом є сірчана мазь. Діюча речовина – сірка, що має противопаразитарну і кератолітичну дію. Мазь дуже дешева, але ефективна. Її потрібно ретельно втирати в шкіру щодня, курс лікування – тиждень. Дозволено застосовувати як людям, так і тваринам. Протипоказана мазь для дітей, вагітних жінок.
Серед недоліків:
- має неприємний запах;
- залишає жирні плями на одязі, ліжку;
- можуть виникнути ускладнення.
Олин з найефективніших засобів – Бензилбензоат. Він швидко усуває джерело захворювання і усуває свербіння, наноситься на чисту розпарену шкіру перед сном. Препарат добре всмоктується і не залишає слідів на одязі. Випускається в формі 10% суспензії (мазі) та 20% водно-мильної суспензії. Серед недоліків – впливає на центральну нервову систему та іноді провокує виникнення дерматиту.
Пермітрин – ефективний засіб, що випускається у формі:
- лосьйону;
- спрею;
- мазі;
- крему.
Призначається для лікування корости та педикульозу, ним обробляється все тіло, за винятком обличчя, шиї, волосистої частини голови. Не можна застосовувати вагітним, жінкам, що годують, новонародженим. Побічні ефекти: печія, свербіж, алергія.
Підбирати ліки повинен лише дерматолог на основі результатів досліджень, а купувати засоби від корости слід тільки в аптеках.