Препарати для шлунку
Шлунково-кишковий тракт – одна з життєво-важливих систем організму. Будь-які порушення її звичних функцій тягне за собою ряд негативних наслідків, значно погіршують якість життя хворого.
Захворювання шлунково-кишкового тракту - велика група, що включає цілий спектр недуг стравоходу, шлунку, будь-якого з відділів кишечника. У числі найбільш поширених і небезпечних патологій:
- виразкова хвороба, що вражає будь-який з відділів шлунково-кишкового тракту;
- гастрит і порушення кислотності;
- хвороба Крона, коліти, дисбактеріоз;
- паразитарні, інфекційні ураження;
- функціональні розлади.
Прояви захворювань органів травлення – це нудота, діарея або запор, здуття живота, частішає відрижка, біль в епігастрії або будь-який інший частині живота - в залежності від локалізації патологічного процесу.
Хвороби шлунково-кишкового тракту можуть розвинутися у людини в будь-якому віці. Найчастіше це придбані протягом життя патології, причинами розвитку яких стають:
- неправильний спосіб життя, недотримання гігієнічних норм;
- шкідливі звички, включаючи алкоголь, який роз'їдає стінки шлунка, стравоходу і дванадцятипалої кишки, а також куріння;
- зловживання жирної, гострої і смаженої їжею, недостатнє споживання рідини, тривалі проміжки між прийомами їжі;
- вимушене застосування лікарських засобів протягом тривалого часу;
- стреси, депресивні розлади;
- захворювання з області ендокринології.
Схильність до деяких форм захворювань передається у спадок. Можливо і зараження окремо взятими захворюваннями, збудниками яких є інфекція.
Ефективні ліки для шлунку
Лікування шлунково-кишкового тракту проводиться тільки під наглядом фахівця і ретельним контролем за змінами в динаміці. Ефективну в кожному окремо взятому випадку терапію підбирає лікар, грунтуючись на результатах лабораторних аналізів і методів ендоскопічного обстеження. Обраний план лікування і його тривалість повністю залежать від форми і ступеня занедбаності недуги. Лікувати будь-яку хворобу на початковій стадії набагато простіше, ніж боротися з серйозною ситуацією, що виникає при тривалому ігноруванні проблеми. Якщо в першому випадку добре зарекомендували себе консервативні методи - прийом медикаментозних препаратів, що регулюють кислотність, пре- і пробіотиків, інших засобів, то в другому як єдиний ефективний метод часто обирається хірургічне втручання. Крім того, хворому прописується сувора дієта і відмова від шкідливих звичок.
Рекомендуємо придбати для домашньої аптечки препарати для захисту шлунку і зняття болю на екстрений випадок Весь час від часу відчувають легкий дискомфорт в області шлунку, і в більшості випадків ці нездужання не вимагають втручання лікаря. Неприємні відчуття можуть бути викликані незвичній їжею, занадто рясним застіллям, несвіжістю продуктів. Для таких випадків має сенс зберігати в домашній аптечці препарати для захисту слизової:
- Антациди забезпечують захист слизової шлунка, огортаючи її і захищаючи від впливу соляної кислоти і дратівливою їжі. Це простий і ефективний засіб, проте не найоптимальніше - всмоктуються антациди першого покоління діють недовго, а засоби, що містять алюміній, погіршують перистальтику і можуть спровокувати запори. Сучасні всмоктуючі антациди діють довше і не впливають на перистальтику. Приймають ці засоби через 1-2 години після їжі.
- Препарати вісмуту застосовуються як ефективний засіб від печії і запалень, тому має сенс відвести їм особливе місце в аптечці. Ліки на основі вісмуту покращують захисні властивості слизової оболонки, формуючи на ній білкову плівку, мають протизапальну і бактерицидну дію. Іншими словами, такі препарати мають комплексну дію: усувають як причину, так і симптоми. Їх приймають як до, так і після їжі. Це один з універсальних способів швидко і без наслідків привести шлунково-кишкового тракту в норму.
- Міотропні спазмолітики приймають від болю в шлунку. Ці засоби впливають на гладку мускулатуру внутрішніх органів, знімаючи спазми. Найвідоміші подібні препарати - засоби з діючою речовиною дротаверин.
- Ферменти допоможуть впоратися з відчуттям важкості, здуттям живота і метеоризмом, їх можна приймати після занадто ґрунтовного обіду. Ці засоби прискорюють травлення, покращують перистальтику кишечника і допомагають розщеплювати білки, жири і вуглеводи. Незважаючи на те, що перераховані препарати ефективні, зазвичай продаються без рецепта і мають мінімальний список протипоказань і побічних ефектів, перед їх застосуванням бажано порадитися з фахівцем.
Єдиним виключенням зі списку можуть вважатися препарати вісмуту, оскільки вони настільки ж нешкідливі, наскільки і дієві.