Засоби від бородавок
Папіломавірус вражає верхні шари шкірних покривів. Він проникає туди крізь дрібні пошкодження, наприклад, тріщини або подряпини. «Заселюючись» всередині, вірус чекає відповідних для розмноження умов, і коли вони виникають, то на тілі в короткі терміни виростає бородавка. Ліки від подібних наростів діляться на кілька груп:
- ті, що стимулюють імунітет і противірусні засоби для прийому всередину;
- засоби місцевого застосування, що вбивають клітини папіломи і відлущують ороговілі тканини;
Застосовувати засоби від бородавок можна лише після консультації лікаря та проходження відповідних діагностичних процедур. Такі препарати можуть мати форму мазі, таблеток, розчинів.
Медикаментозне лікування бородавок: огляд основних засобів
Серед таблетованих препаратів частіше за все використовуються:
- Ізопринозин – медикаментозний засіб з імуностимулюючою і противірусною дією. Активний відносно багатьох вірусів, в тому числі ВПЛ. Неприпустимий прийом під час вагітності та грудного вигодовування, віком до 3 років, при аритмії, ниркової недостатності і сечокам'яної хвороби. Тривалість застосування препарату встановлює лікуючий лікар.
- Новірин – медикамент зі складним хімічним складом, який забезпечує противірусну та імуномодулюючу дію. Ефективний відносно всіх внутрішньоклітинних вірусів. Таблетки приймають після їжі. Їх можна подрібнити або розчинити у воді – ефективність від цього не знижується. Курс лікування полягає в прийомі двох таблеток тричі на день протягом місяця. Для повного лікування потрібно три курси з проміжками рівними місяця;
- Алокін-Альфа – потужний стимулятор імунітету. Препарат призначений для приготування розчину для підшкірного введення. Використовують при лікуванні папіломавірусної інфекції, викликаної онкогенним штамом.
- Ацикловір - доступний і ефективний противірусний засіб. Допустимо використовувати комплексний вплив таблеток і мазі Ацикловір. Активна речовина препарату вбудовується в ланцюжок вірусної ДНК і перешкоджає її синтезу.
Засоби від папілом місцевої дії представлені великим асортиментів мазей, кремів, бальзамів, олівців, масел, пластирів, розчинів. Залежно від характеру новоутворення, його розміру, віку пацієнта може бути підібрано найкращий засіб.
Що стосується розчинів, це одні з найдешевших, ефективних, а тому популярних засобів для самостійного виведення різних наростів. Більшість з них мають їдкий склад, навіть одноразове нанесення якого на шкіру викликає швидку некротичну дію в області впливу. З цієї причини розчини не рекомендовані для лікування дітей і людей з дуже чутливою шкірою. Найвідоміші представники групи:
- Веррукацид – вдосконалений аналог свого попередника (препарату Ферезол - Використовують для випалювання простих і плоских папілом, підошовних бородавок, ниткоподібних бородавок, що виростають на шиї, обличчі, під грудьми, в паху. Спосіб застосування: вимити шкіру з милом, висушити, нанести розчин на новоутворення. Перед обробкою наросту рекомендується захистити навколишнє здорову шкіру цинкової пастою або жирним кремом. За допомогою спеціального аплікатора, що входить в набір, обережно нанести кілька крапель розчину на бородавку так, щоб він не стікав. Почекати до повного вбирання. Щоб вивести дрібні ниткоподібні папіломи, достатньо однієї обробки. Більші і щільні нарости зажадають більш тривалого лікування. Ефект стане помітний, коли наріст потемніє. Через деякий час він відпадає.
- Колломак – засіб для видалення бородавок на основі саліцилової кислоти. Найчастіше використовують для видалення підошовних бородавок. Їх обробляють 2-3 рази на день. Через кілька діб після обробки розпарений наріст обережно зрізають і при необхідності повторюють процедуру.
- Суперчистотіл - препарат має в своєму складі кілька лужних компонентів, нанесення яких на поверхню бородавки швидко викликає хімічний опік і руйнує її клітини. Через недовгий час наріст відмирає і відпадає. При попаданні на здорові ділянки шкіри препарати викликають почуття сильного печіння, а згодом на цьому місці може залишитися шрам.
- Гірський чистотіл - на відміну від попередніх розчинів, даний препарат має в своєму складі сік рослини чистотіл, а також ряд інших рослинних екстрактів.
Мазі, креми та спреї привабливі тим, що, незважаючи на більш тривалий курс лікування, по його закінченні зазвичай не залишається рубців і шрамів:
- Віферон – противірусний та імуномодулюючий засіб. Активний компонент препарату знижує активність вірусу, посилюючи вироблення організмом власного інтерферону. Мазь використовують для лікування пацієнтів будь-якого віку, в тому числі дітей від 1 року і вагітних жінок.
- Саліцилова мазь 5% - вкрай доступний засіб, що має антисептичну і кератолітичну дію, зменшує запалення, пригнічує свербіж. Мазь наносять на попередньо розпарену бородавку тонким шаром. Накрита марлевою пов'язкою, вона повинна надавати свою дію протягом декількох годин. Оптимально проводити процедуру перед сном. Після зняття пов'язки видаляють корочку і повторюють обробку до повного зникнення наросту.
- Панавір - гель і спрей противірусної дії на основі екстракту пагонів картоплі. Він захищає клітини від вірусного впливу, уповільнює реплікацію вірусів, стимулює вироблення інтерферону. Найкращий ефект демонструє на початковій стадії розвитку новоутворення. Гель наносять до 5 раз на добу на папілом і шкіру навколо неї. Тривалість лікування - до 1 місяця. Спрей панавір є скоріше профілактичним засобом через низьку концентрації діючої речовини. Використовується до і після статевого акту.
Кріодеструкція (або заморожування) – одна з найбільш затребуваних косметичних процедур. Це комфортна процедура, що ефективно вбиває клітини, уражені папіломавірусом. Пристрої для видалення бородавок також можна купити в аптеці.