Детальніше

Ко-пренеса 2 мг + 0, 625 мг таблетки №30

Обліковий номер: 431021

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.

Короткий огляд

KRKA (Словения)

Виробник: KRKA (Словенія)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/10953/01/01

Назва російською: Ко-пренесса® таблетки по 2 мг/0,625 мг №30 (10х3)

Мiжнародна назва : Індапамід+периндоприл

Форма выпуску: Таблетки

Дiюча речовина : Индапамид

Температура зберiгання : Не вище +25

Опис

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу

Ко-Пренеса&Ograve

(CO-PRENESSA)

Склад:

діючі речовини: периндоприлу терт-бутиламін індапамід

1 таблетка містить 2 мг периндоприлу терт-бутиламіну та 0 625 мг індапаміду або 4 мг периндоприлу терт-бутиламіну та 1 25 мг індапаміду або 8 мг периндоприлу терт-бутиламіну та 2 5 мг індапаміду

допоміжні речовини: кальцію хлорид гексагідрат лактоза моногідрат кросповідон целюлоза мікрокристалічна натрію гідрокарбонат Кремнію діоксид колоїдний водний магнію стеарат.

Лікарська форма. Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки 2 мг/0 625 мг: круглі злегка двоопуклі таблетки від білого до майже білого кольору зі скошеними краями та вигравійованою короткою лінією з одного боку

таблетки 4 мг/1 25 мг: круглі злегка двоопуклі таблетки від білого до майже білого кольору зі скошеними краями та насічкою з одного боку

таблетки 8 мг/2 5 мг: круглі злегка двоопуклі таблетки від білого до майже білого кольору з насічкою з одного боку.

Фармакотерапевтична група. Комбіновані препарати інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту. Периндоприл і діуретики. Код ATХ C09B A04.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Фармакологічний механізм дії

Периндоприл є інгібітором АПФ що перетворює ангіотензин I в ангіотензин II судинозвужувальну речовину крім того фермент стимулює секрецію альдостерону адреналовою системою а також спричиняє розпад вазодилататорного агента брадикініну з утворенням неактивного гептапептиду.

Периндоприл зменшує навантаження на серце шляхом вазодилататорного ефекту на вени який можливо спричинений змінами у метаболізмі простагландинів (зниження переднавантаження) шляхом зниження загальної периферичної резистентності (зниження післянавантаження).

Значно покращуються показники тестів із фізичним навантаженням.

Характеристика антигіпертензивної дії

У пацієнтів з артеріальною гіпертензією незалежно від віку препарат проявляє залежний від дози антигіпертензивний ефект на діастолічний та систолічний артеріальний тиск у положенні лежачи або стоячи.

Цей антигіпертензивний ефект триває 24 години. У пацієнтів які відповіли на лікування нормалізація артеріального тиску відбувається протягом місяця та зберігається без виникнення тахіфілаксії.

У разі припинення застосування препарату ефекту відміни не виникає.

Протягом клінічних досліджень супутній прийом периндоприлу та індапаміду спричиняв антигіпертензивні ефекти синергічної природи порівняно з кожним окремим компонентом.

Периндоприл проявляє активність при слабкій помірній та тяжкій артеріальній гіпертензії. Він знижує систолічний та діастолічний артеріальний тиск як у положенні лежачи так і в положенні стоячи. Максимальний гіпотензивний ефект досягається через 4-6 годин після одноразового прийому препарату і триває протягом не менше 24 годин. Периндоприл має високий рівень остаточного блокування інгібітору АПФ (приблизно 80 %) через 24 години після прийому.

У пацієнтів зі зворотною реакцією стабілізація артеріального тиску відбувається у середньому протягом 1 місяця лікування і підтримується без появи тахіфілаксії.

Припинення лікування не супроводжується синдромом відміни.

Периндоприл має судинорозширювальні властивості та покращує еластичність великих артерій коригує структурні зміни в артеріях та спричиняє зменшення гіпертрофії лівого шлуночка. Додаткова терапія тіазидним діуретиком призводить до додаткового синергізму.

Комбінація інгібітора АПФ та тіазиду зменшує ризик гіпокаліємії спричиненої діуретиком порівняно з одним компонентом.

Індапамід як монотерпія має антигіпертензивний ефект що триває 24 години. Це відбувається при дозах за яких діуретичний ефект є слабким.

Його антигіпертензивна дія пропорційна покращанню відповідності артерій та зниженню загальної та артеріолярної судинної резистентності. Індапамід знижує гіпертрофію лівого шлуночка.

При збільшенні дози тіазидного діуретика та тіазид-споріднених діуретиків протигіпертонічний ефект досягає своєї межі а побічні ефекти продовжують збільшуватися. Якщо лікування неефективне дозу не слід збільшувати.

Більше того було доведено що при короткочасному середньому та довгостроковому лікуванні пацієнтів з артеріальної гіпертензією індапамід не впливає на метаболізм лiпiдiв (тригліцеридів ліпопротеїдів низької та високої щільності) не впливає на метаболізм вуглеводів навіть у хворих на артеріальну гіпертензію та цукровий діабет.

Фармакокінетика.

Супутній прийом периндоприлу та індапаміду не змінює їх фармакокінетичні властивості порівняно з прийомом окремих складових.

Після перорального прийому периндоприл швидко всмоктується у травному тракті максимальна концентрація у плазмі крові досягається протягом 1 години. Період напіввиведення периндоприлу з плазми крові становить 1 годину.

В осіб літнього віку та пацієнтів із серцевою або нирковою недостатністю знижується виведення периндоприлату. При порушенні функції нирок рекомендується змінювати дозу залежно від ступеня порушення (кліренс креатиніну).

Периндоприлат виводиться з кровообігу шляхом діалізу його кліренс становить 70 мл/хв.

При цирозі печінки змінюється кінетика периндоприлу при цьому печінковий кліренс початкової молекули зменшується наполовину проте кількість утвореного периндоприлату не змінюється тому при цьому захворюванні дозу препарату можна не змінювати.

Індапамід вивільнюється швидко і майже повністю всмоктується у травному тракті.

Період напіввиведення з плазми крові становить від 14 до 24 годин (у середньому 18 годин). Регулярний прийом препарату не призводить до накопичення індапаміду. 70 % індапаміду виводиться здебільшого нирками та 22 % виводиться разом з калом у вигляді неактивних метаболітів.

Фармакокінетичні параметри препарату є незмінними у пацієнтів з порушенням функції нирок.

Клінічні характеристики.

Показання.

Есенціальна гіпертензія.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якого іншого компонента препарату а також до інших інгібіторів АПФ.

Спадковий або ідіопатичнийангіоневротичний набряк.

2

Вагітні або жінки які планують завагітніти.

-Підвищена чутливість до індапаміду інших сульфонамідів.

-Тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну нижче 30 мл/хв).

-Печінкова енцефалопатія або тяжкі порушення функції печінки.

-Гіпокаліємія.

-Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату.

-пацієнтам які перебувають на діалізі.

-пацієнтам з нелікованою декомпенсованою серцевою недостатністю.

-Тяжкі порушення функції нирок (кліренс креатиніну нижче 30 мл/хв).

-Тяжкі та помірні порушення функції нирок (кліренс креатиніну нижче 60 мл/хв).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Спільні для периндоприлу та індапаміду

Супутнє застосування не рекомендується

При одночасному застосуванні літію

Супутнє застосування що потребує особливого спостереження

Баклофен: посилення антигіпертензивної дії. Необхідно проводити моніторинг артеріального тиску та функції нирок у разі необхідності слід скоригувати дозування.

Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП)

Прийом НПЗП (зокрема ацетилсаліцилової кислоти в режимах протизапального дозування інгібіторів циклооксигенази-2 та неселективних НПЗП може спричинити зниження антигіпертензивної дії інгібіторів АПФ. Крім того НПЗП та інгібітори АПФ додатково підвищують рівень калію в сироватці крові що може призвести до погіршення функції нирок включаючи можливість гострої ниркової недостатності особливо у пацієнтів з порушеною функцією нирок. Комбінацію слід приймати з обережністю особливо це стосується пацієнтів літнього віку. Пацієнтів слід забезпечити адекватною кількістю рідини та слід розглянути питання щодо моніторингу функції нирок після початку супутньої терапії а також періодичного контролю надалі.

Супутнє застосування що потребує спостереження

Іміпрамінподібні антидепресанти (трициклічні препарати) нейролептики: посилення гіпотензивної дії та збільшення ризику розвитку ортостатичної гіпотензії (додатковий ефект).

Кортикостероїди тетракозактид: зменшення гіпотензивної дії (затримка солі та води під впливом кортикостероїдів).

Інші антигіпертензивні засоби: застосування інших антигіпертензивних лікарських засобів з комбінацією периндоприл/індапамід може призвести до додаткового ефекту зниження артеріального тиску.

Супутнє застосування не рекомендується

Супутнє застосування що потребує особливого спостереження

Протидіабетичні препарати (інсулін гіпоглікемічні сульфонаміди. Також є повідомлення з каптоприлом та еналаприлом).

Застосування інгібіторів АПФ може збільшити гіпоглікемічний ефект у пацієнтів з цукровим діабетом які приймають інсулін чи гіпоглікемічні сульфонаміди. Гіпоглікемічні епізоди є дуже рідкісними (покращання переносимості глюкози з подальшим зниженням потреби інсуліну).

Супутнє застосування що потребує спостереження

Алопуринол цитостатики або імуносупресанти системні кортикостероїди (системне застосування) або прокаїнамід: супутнє введення цих препаратів та інгібіторів АПФ може призвести до підвищення ризику виникнення лейкопенії.

Анестетики: інгібітори АПФ можуть посилити гіпотензивні ефекти певних анестетиків.

Діуретики (тіазидні або петльові діуретики):

Золото:

Супутнє застосування що потребує особливого спостереження

Препарати що знижують калій амфотерицин B (внутрішньовенне введення) системні глюкокортикоїди та мінералокортикоїди (системне введення) тетракозактид стимулювальні проносні засоби: підвищується ризик гіпокаліємії (адитивна дія). Слід перевіряти рівень калію у плазмі та у разі необхідності коригувати його особлива обережність потрібна під час застосування глікозидів дигіталісу. Не слід застосовувати проносні препарати що стимулюють перистальтику.

Серцеві глікозиди: існує ризик посилення токсичної дії серцевих глікозидів. Необхідно проводити моніторинг калію плазми та ЕКГ-контроль.

Супутнє застосування що потребує спостереження

Метформін:

Йодоконтрастні засоби:

Солі кальцію: ризик гіперкальціємії внаслідок зниження виведення кальцію нирками.

Циклоспорин:

Особливості застосування.

Спільні для периндоприлу та індапаміду

Літій.

Одночасний прийом літію та комбінацій периндоприлу/індапаміду зазвичай не рекомендований.

Подвійна блокада ренін-ангіотензин-альдостеронової системи (РААС)

Одночасне застосування інгібіторів АПФ та блокаторів рецепторів ангіотензину ІІ або аліскірену супроводжувалося підвищенням частоти виникнення артеріальної гіпотензії непритомності гіперкаліємії та погіршенням функції нирок (у тому числі гострої ниркової недостатності). Подвійна блокада (тобто комбінація інгібітору АПФ з антагоністами рецепторів ангіотензину ІІ) або аліскірену не рекомендована.

Але при необхідності може бути застосована в індивідуальних випадках та під ретельним контролем функції нирок рівня калію та артеріального тиску.

Неможливе одночасне застосування інгібіторів АПФ та блокаторів рецепторів ангіотензину ІІ для пацієнтів з діабетичною нефропатією.

2

Нейтропенія/агранулоцитоз

Нейтропенія/агранулоцитоз тромбоцитопенія та анемія розвивалися у пацієнтів які отримували інгібітори АПФ. У пацієнтів із нормальною функцією нирок і при відсутності інших факторів ризику при прийомі інгібіторів АПФ нейтропенія виникає рідко. Периндоприл слід застосовувати з особливою обережністю при лікуванні пацієнтів з колагеновими судинними захворюваннями або пацієнтів яким проводиться лікування за допомогою імунодепресантів алопуринолу або прокаїнаміду а також при комбінації деяких із цих факторів ризику особливо на тлі порушення функції нирок. У деяких пацієнтів розвивалися тяжкі інфекції які у певних випадках не піддавалися інтенсивній терапії антибіотиками. Якщо для лікування таких пацієнтів застосовували периндоприл проводився періодичний контроль кількості лейкоцитів та інструктаж пацієнтів щодо необхідності повідомлення лікаря про будь-які ознаки інфекції (наприклад запалення горла гарячка).

Підвищена чутливість/ангіоневротичний набряк

Ангіоневротичний набряк гортані може бути летальним. При набряку язика голосової щілини або гортані імовірне виникнення обструкції дихальних шляхів. У цих випадках необхідне застосування невідкладної терапії. Вона може включати підшкірне введення розчину епінефрину 1:1000 (0 3-0 5 мл) та/або підтримку Вільної прохідності дихальних шляхів.

Інгібітори АПФ частіше спричиняють виникнення ангіоневротичного набряку у пацієнтів афро-американської раси ніж у будь-якої іншої.

Анафілактоїдні реакції під час десенсибілізації

У пацієнтів які приймали інгібітори АПФ під час процедури десенсибілізації (наприклад до осиної або бджолиної отрути) повідомлялося про окремі випадки довготривалих анафілактоїдних реакцій що становили загрозу для життя. Інгібітори АПФ слід застосовувати з обережністю пацієнтам з алергією під час процедури десенсибілізації та уникати тим які проходять імунотерапію отрутою. Однак ці реакції можна усунути за допомогою тимчасового припинення застосування інгібіторів АПФ щонайменше протягом 24 годин до лікування у пацієнтів які потребують одночасно і застосування інгібіторів АПФ і десенсибілізації.

Анафілактоїдні реакції під час аферезу Ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ)

Рідко у пацієнтів які приймають інгібітори АПФ під час аферезу ЛПНЩ з сульфатом декстрану трапляються анафілактоїдні реакції що становлять загрозу для життя. Такі реакції усувають тимчасовою відміною прийому інгібіторів АПФ перед кожним аферезом.

Пацієнти яким проводиться гемодіаліз

У пацієнтів яким проводився діаліз із високопроточними мембранами (наприклад AN 69) і які одночасно одержували лікування інгібіторами АПФ спостерігалися Анафілактоїдні реакції. Для таких пацієнтів необхідно розглянути можливість застосування інших типів діалізних мембран або іншого класу антигіпертензивних засобів.

Калійзберігаючі діуретики сольові замінники що містять калій

Комбінація калійзберігаючих діуретиків сольових замінників що містять калій та периндоприлу як правило не рекомендується.

Артеріальна гіпотензія у пацієнтів із симптоматичною серцевою недостатністю та супутньою нирковою недостатністю або без неї.

Ішемічна хвороба серця

Якщо протягом першого місяця лікування периндоприлом відбувся епізод нестабільної стенокардії (будь-якої тяжкості) необхідно ретельно зважити співвідношення ризик/користь перед тим як вирішувати питання про продовження терапії.

У пацієнтів із порушенням функції печінки застосування тіазидних та тіазидоподібних діуретиків може спричинити виникнення енцефалопатії особливо при порушеннях електролітного балансу. У такому випадку застосування діуретиків слід негайно припинити.

Світлочутливість

Повідомлялося про випадки реакції світлочутливості у пацієнтів які приймали тіазидні та тіазидоподібні діуретики. При виникненні таких реакцій лікування діуретиками рекомендується припинити. Якщо є необхідність знову призначити діуретики рекомендовано захистити вразливі ділянки від сонця або від джерел штучного ультрафіолету.

Застосування що потребує застереження

Спільні для периндоприлу та індапаміду

Порушення функції нирок

Якщо під час застосування препарату у пацієнтів з артеріальною гіпертензію без існуючих видимих ознак порушення функції нирок виникли лабораторні ознаки ниркової недостатності застосування препарату необхідно припинити з можливістю відновлення лікування з меншою дозою або одним зі складових препарату. Таким пацієнтам необхідно проводити моніторинг калію та креатиніну через 2 тижні від початку лікування та кожні два місяці у період терапевтичної стабілізації. Випадки виникнення ниркової недостатності спостерігалися переважно у пацієнтів із тяжкою серцевою недостатністю або з існуючим порушенням функції нирок включаючи пацієнтів зі стенозом ниркової артерії.

Цей препарат не рекомендовано застосовувати пацієнтам із двобічним стенозом ниркових артерій або стенозом артерії єдиної функціонуючої нирки.

Пацієнти після трансплантації нирки.

Досвід щодо призначення периндоприлу тертбутиламіну пацієнтам після нещодавно перенесеної операції з трансплантації нирки відсутній.

Артеріальна гіпотензія і дефіцит води та електролітів

Існує ризик різкого зниження артеріального тиску у пацієнтів з існуючим дефіцитом натрію (особливо у пацієнтів зі стенозом ниркових артерій). Тому необхідно систематично перевіряти наявність симптомів дефіциту води та електролітів що можуть виникнути при блюванні або діареї.

Таким пацієнтам необхідно регулярно контролювати рівень електролітів у плазмі крові.

Рівень калію

Кашель

Ризик артеріальної гіпотензії та/або ниркової недостатності (у випадку серцевої недостатності водного та електролітного дисбалансу)

Значна стимуляція ренін-ангіотензин-альдостеронової системи особливо під час значного водного та електролітного дисбалансу (сувора дієта з обмеженням натрію або подовжене лікування діуретиками) спостерігалася у пацієнтів артеріальний тиск яких спочатку був низьким у випадках стенозу ниркових артерій при серцевій недостатності із застійними явищами або цирозом з набряком та асцитом.

Таким чином блокування цієї системи інгібітором АПФ може спричинити особливо у момент першого введення та протягом перших 2 тижнів лікування несподіване зниження артеріального тиску та/або підвищення рівнів креатиніну у плазмі крові демонструючи функціональну ниркову недостатність. Іноді це може носити вигляд гострого нападу хоча і рідко та з різним періодом нападу.

У таких випадках лікування слід розпочинати з низької дози а дозу підвищувати поступово.

Пацієнти літнього віку

Перед початком лікування слід перевірити функцію нирок та рівні калію. Початкову дозу слід скоригувати відповідно до реакції артеріального тиску особливо у випадках водного та електролітного дисбалансу з метою уникнення несподіваного виникнення артеріальної гіпотензії.

Пацієнти з наявним атеросклерозом

Ризик артеріальної гіпотензії існує у всіх пацієнтів але особливу увагу слід приділяти пацієнтам з ішемічною хворобою серця або недостатністю мозкового кровообігу для того щоб лікування розпочинати з низької дози.

Реноваскулярна гіпертензія

Лікуванням реноваскулярної гіпертензії є реваскуляр

Відгуки

Напишіть власний відгук

Ви переглядаєте: Ко-пренеса 2 мг + 0, 625 мг таблетки №30

Як зробити замовлення

ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

Увага! Перед лікуванням і замовленням ліків зверніться до свого лікаря. Самолікування небезпечно для здоров'я. Перед вживанням ліків уважно вивчайте інструкції.

-          Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку назву товару або перші 3-4 літери назви товару.

-          Виберіть аптеку на якій вам зручно забрати замовлення і натисніть на кнопку «Резервувати».

-          Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Замовити».

-          Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.

-          Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Зробити замовлення».

-          Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

Доставка

При замовленні товарів в «1 Соціальній Аптеці» на всі товари діють умови самовивозу.

Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70

Замовлення обробляються щодня з 8:00 до 20:00 понеділок - п’ятниця, 8:00 до 18:00 субота - неділя. Обробка замовлень, оформлених у вихідні та святкові дні, проводиться в перший робочий день.

Ви можете замовити у нас товари і потім отримати їх в найближчій аптеці. Для отримання товару Вам необхідно повідомити нашому співробітнику номер замовлення, прізвище та ім'я замовника.

Рецептурні товари відпускаються тільки за рецептами лікарів.

Після оформлення замовлення, на вказану вами електронну адресу буде надіслано повідомлення про прийняття замовлення в обробку.

Для уточнення термінів виконання замовлень Ви можете зв'язатися з нашими операторами по телефону: 0-800-21-81-70. Підтримка зв'язку здійснюється згідно графіку роботи гарячої лінії.

 

Оплата

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України № 723 від 31.10.2011 року кур'єрська доставка лікарських препаратів скасована. При оформленні замовлень препаратів через інтернет дозволяється їх відпуск безпосередньо в аптечних установах.

Оплата замовлень в нашій аптеці здійснюється готівковим способом при отриманні замовлення в найближчій аптеці та у безготівковій формі. При отриманні товару переконайтеся у відповідності товару вашому замовленню.

Ко-пренеса 2 мг + 0, 625 мг таблетки №30

Обліковий номер : 431021

Від грн.
Увага:  Ціна дійсна тільки при бронюванні на сайті.
KRKA (Словения)

Виробник : KRKA (Словенія)

№ Реєстраційного посвідчення : UA/10953/01/01

Назва російською : Ко-пренесса® таблетки по 2 мг/0,625 мг №30 (10х3)

Мiжнародна назва : Індапамід+периндоприл

Форма выпуску : Таблетки

Дiюча речовина : Индапамид

Температура зберiгання : Не вище +25

Шукати аптеки:
У мiстi
Сортувати
АБО