Краплі для вух
Для зменшення запалення і болю при захворюваннях вух часто застосовуються різні вушні краплі. В аптеці можна знайти багато лікарських препаратів для лікування отиту, проте займатися самолікуванням не варто. Підбирати такі ліки повинен лікар, з урахуванням поставленого діагнозу і віку хворого. Особлива обережність потрібна в тому випадку, якщо хвороба супроводжується пошкодженням барабанної мембрани. Тоді лікування повинно проводитися тільки під контролем лікаря.
Залежно від активного компонента, всі краплі для вух можна розділити на кілька груп:
- Антимікотичні – призначаються для лікування захворювань вуха, викликаних патогенними грибками.
- Гормональні – мають сильну протизапальну дію. Призначаються при важких отитах, продаються у вигляді крапель і спрею.
- Кислотні – ці краплі у вуха застосовують при захворюваннях, спровокованих бактеріями.
- Антибактеріальні – призначення таких препаратів доцільно при патологіях, які супроводжуються виділенням гною з вушного каналу. Самостійно підбирати вушні краплі для лікування отиту у дорослих і дітей не варто, так як ефект від такої терапії може бути зворотний очікуваному. Потрібно розуміти, що лікар прописує вушні краплі при болю у вусі, враховуючи локалізацію запального процесу. Запалення може бути в зовнішньому, середньому, а також у внутрішньому вусі.
При вираженому болю у вусі потрібно обов'язково відвідати отоларинголога, навіть якщо біль через кілька годин зникла.
Особливості застосування крапель для вух у дітей
Краплі у вуха для дітей, які можна використовувати при отиті, повинні мати високу ефективність у лікуванні патології, малу кількість протипоказань та побічних дій. Особливо цей нюанс повинен бути дотриманий при необхідності провести терапію запалення органів слуху в молодшому дитячому віці, так як у новонародженого низький захист до різних медикаментозним впливів.
Діти у віці до 2,5 років мають схильність до запальних уражень органів слуху. Більшою мірою це пов'язано з особливостями будови черепної коробки - євстахієва труба розташовується майже в горизонтальному положенні, через що інфекція при простудних захворюваннях часто потрапляє в область середнього вуха. При подальшому зростанні організму положення цього каналу, що з'єднує органи слуху з носоглоткою, змінюється. Другим фактором, що сприяє до захворювань отитом, є неповна розвиненість імунного захисту – сприйнятливість організму до різних патогенних організмів висока. У дітей старше 5 років ймовірність розвитку запалення починає знижуватися.
Основними симптомами отиту у дітей можна є:
- постійна стурбованість і плач;
- відмова від прийомів їжі;
- тертя хворого вуха;
- відсутність реакції на деякі звуки;
- істерики при гучному шумі.
Ці симптоматичні показники повинні стурбувати батьків, так як лікування отиту необхідно починати при перших проявах захворювання – в малому віці підвищені ризики хронізації патології та інших ускладнень. Залежно від діагностованого типу отиту і його стадії отоларинголог підбере оптимальну програму терапії, зокрема, і дитячі краплі у вуха.
Існує кілька категорій препаратів у формі крапель, що застосовуються при отитах. Їх поділяють відповідно до призначення діючих компонентів. Найбільш часто призначаються наступні типи препаратів:
- Знеболюючі краплі при отиті у дітей використовуються при сильно вираженому больовому синдромі. Однак необхідно враховувати алергічні реакції та інші протипоказання до таких засобів.
- Протизапальні препарати місцевого застосування використовуються в тих випадках, коли необхідно зняти гостре запалення.
- Антибіотичні засоби застосовуються виключно при бактеріальній формі інфікування. Зазвичай препарат підбирається після проведення аналізів на флору.
Особливістю підбору дитячих крапель від отиту є облік співвідношення імовірною користі обраних ліків до потенційних побічних ефектів. Найчастіше вибір зупиняють на найменш небезпечних засобах
Існують певні профілактичні методики, які покликані знизити ймовірність виникнення запальних захворювань вух у дітей і немовлят. Основним правилом профілактики є профілактичні огляди у педіатра. Це дозволить виявити патологічні порушення на стадії безсимптомного розвитку. Важливо стежити за тим, щоб вуха дитини були чистими. Для цього необхідно регулярно видаляти надлишки вушного секрету з зовнішньої частини каналу. Обов'язково своєчасне лікування сезонних захворювань. Особливо необхідно звертати увагу на нежить у дитини.
Рекомендується відмовитися від відвідування місць великого скупчення людей в період поширеності простудних захворювань. Важливо також постійно зміцнювати імунну систему дитячого організму. Педіатр може порекомендувати оптимальну методику для такого впливу.
Лікування отитів у дитячому віці вимагає застосування препаратів у формі крапель, так як загальносистемний вплив часто є зайвим. Але, оптимальний медикамент повинен підбирати профільний фахівець, так як походження захворювання і поточний стан дитини вимагає діагностики.