Фуразолідон
шт. | 1 |
---|---|
Назва (рус) | Фуразолидон |
Терапевтичний ефект Фуразолідон ви можете спостерігати вже через 4-6 годин після прийому лікарського засобу: препарат сповільноє розмноження шкідливих мікробів і пригнічує розвиток лямбліозу, дизентерії, паратифу. Згідно Фуразолідон інструкція для застосування, ліки можна використовувати як дітям , так і дорослим.
ФУРАЗОЛІДОН (Furazolidonum) інструкція для застосування
Загальна характеристика:
міжнародна та хімічна назви: Furazolidonum; N-(5-нітро-2-фурфуриліден)-3-амінооксазолі-
дон-2;
основні фізико-хімічні властивості: таблетки жовтого або зеленкувато-жовтого кольору, з плоскою поверхнею та фаскою;
склад: 1 таблетка містить фуразолідону 0,05 г;
допоміжні речовини: кальцію стеарат, крохмаль картопляний, цукор молочний, аеросил.
Форма випуску.
Таблетки.
Фармакотерапевтична група.
Протимікробні та антисептичні засоби.
АТС GO1A XO6.
Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка.
Синтетичний протимікробний та проти-протозойний препарат, похідне нітрофурану. Пригнічує ріст та розмноження стафілококів, стрептококів, дизентерійної, кишкової паличок, збудників черевного тифу, паратифу та ін-ших мікро організмів. Має протитрихомонадну активність, лікувальну дію при лямбліозі. Активний відносно штамів мікро організмів, резистентних до антибіотиків і сульфаніламідів. Стійкість до фуразолідону розвивається повільно.
Фармакокінетика.
Швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті, розподіляється по тканинах (включаючи центральну нервову систему), в печінці перетворюється в аміно похідне. Екскретується нирками (65%) та кишечником.
Показання для застосування.
Застосовують для лікування бацилярної дизентерії, паратифу, діареї, ентеритів, викликаних кишковою паличкою, протеєм, стрептококами, стафілококами, ентерококами; лямбліозу, трихомонадного кольпіту, вагініту, уретриту, пієліту, циститу, інфікованих ран.
Спосіб застосування та дози.
Для лікування паратифу, дизентерії, харчових токсико-інфекцій дорослі приймають внутрішньо по 0,1–0,15 г після їжі 4 рази на добу протягом 5–10 днів (тривалість прийому залежить від характеру та тяжкості патологічного процесу). В таких же дозах фуразолідон можна приймати циклами по 3–6 днів з інтервалами 3–4 дні. Дозу для дітей встановлюють відповідно до віку. Фуразолідон не рекомендують приймати більше 10 днів. При лямбліозі дорослі приймають по 0,1 г фуразолідону 4 рази на добу, діти – в дозі 10 мг/кг маси тіла на добу (добову дозу розподіляють на 3–4 прийоми).
Трихомонадний кольпіт лікують комбіновано. Внутрішньо приймають по 0,1 г препарату 3–4 рази на добу протягом 3 днів. Одночасно в піхву вводять порошок, що містить фуразолідон з молочним цукром, в пряму кишку – свічки з препаратом. Лікування щоденне протягом 7–14 днів.
При терапії трихомонадних уретритів доза фуразолідону на прийом – 0,1 г 4 рази на добу протягом 3 днів.
Вищі дози для дорослих внутрішньо: разова – 0,2 г, добова – 0,8 г.
Побічна дія.
При прийомі внутрішньо можливі нудота, блювання, анорексія. Побічні ефекти можна попередити або зменшити їх вираженість, запиваючи препарат великою кількістю води, а також зниженням дози. Призначають антигістамінні засоби, кальцію хлорид, вітаміни групи В. У разі виражених побічних явищ фуразолідон відміняють.
Протипоказання.
Підвищена чутливість до препарату, термінальна стадія хронічної ниркової недостатності.
Передозування.
Гострий токсичний гепатит, гемато токсичність, нейро токсичність (поліневрит).
Лікування:промивання шлунка, прийняття активованого вугілля, сольових послаблюючих, корекція водно-сольового балансу; гемодіаліз.
Особливості застосування.
З обережністю призначають при хронічній нирковій недостатності, захворюваннях нервової системи. Не вживати алкоголь під час лікування препаратом. З обережністю застосовують в періоди лактації та вагітності. В період прийому препарату слід утримуватись від керування транспортними засобами та обслуговування потенційно небезпечних механізмів.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами.
Засоби, що залужнюють сечу – знижують ефект (прискорюють виведення з сечею), що закислюють, – підвищують. Аміноглікозиди і тетрациклін посилюють протимікробні властивості.
Умови та термін зберігання.
Зберігати в захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі +15-25оС. Термін зберігання – 3 роки.
Умови відпуску.
За рецептом.
Упаковка.
По 20 таблеток у контурній чарунковій упаковці.
- Загальна характеристика
- Форма випуску.
- Фармакотерапевтична група.
- Фармакологічні властивості.
- Показання для застосування.
- Спосіб застосування та дози.
- Побічна дія.
- Протипоказання.
- Передозування.
- Особливості застосування.
- Взаємодія з іншими лікарськими засобами.
- Умови та термін зберігання.
- Умови відпуску.
- Упаковка.