Препарати для лікування щитовидної залози
Щитовидна заліза – орган внутрішньої секреції, відповідальний за вироблення трьох гормонів, необхідних для контролю росту людини, своєчасного і правильного дозрівання тканин і органів, вироблення енергії, протікання обмінних процесів, розвитку кісткового апарату і обміну кальцію в клітинах організму. Його надлишкова і недостатня функціональна активність призводить до розвитку різних захворювань, які проявляються у вигляді пастозності, набряків, повільної мови, грубості голосу, зниження рефлексів, серцевого ритму. Серед інших ознак несприятливого стану здоров'я – нервозність, підвищена плаксивість, прагнення до суєти. Найбільш виражений симптом – це поява зоба в районі щитовидної залози. Після звернення до лікаря в більшості випадків починається медикаментозна терапія.
Які приймати таблетки від захворювань щитовидки?
Останнім часом люди використовують не тільки синтетичні, а й натуральні засоби для лікування щитовидки. По складу препаратів існує наступна класифікація:
- Йодовмісні. Йод може міститися в органічній або неорганічній формі.
- Поєднання йоду і рослинних компонентів.
- Рослинні препарати. Перераховані вище засоби представляють гомеопатію, що має прихильників і противників.
Класичний варіант лікування – це гормональні препарати. Такі засоби потрібні при зниженні функціональної діяльності органу з метою підтримки щитовидної залози і поліпшення її функцій. А саме:
- «Йодомарин» - це один з найбільш поширених засобів в XXI столітті. Незважаючи на це, препарат ефективний не від усіх захворювань щитовидки. Дозування визначається в індивідуальному порядку під час прийому у ендокринолога.
- «Тироксин» використовується в багатьох випадках, адже гормон покращує обмінні процеси, стимулює розвиток клітин. У багатьох ситуаціях у пацієнта проявляються побічні ефекти. Крім того, «Тироксин» володіє великою кількістю протипоказань.
- «Тіреотом» - аналог тироксину, але в цьому випадку небезпека зменшується, побічних ефектів стає менше. Препарат заборонений для людей з проблемами функціонування серця, так як «Тіреотом» викликає стенокардію і порушення в роботі клапанів.
- «Тіамазон» - ефективний, але дуже небезпечний препарат при самостійному застосуванні. Засіб призводить до пригнічення щитовидної залози. Якщо препарат пити тривалий час, гіпертиреоз може перейти в гіпотеріоз. Раннє припинення лікування призведе до повернення захворювання, яке проявиться в більш важкій формі.
Медичний контроль і регулярні аналізи – гарантія правильно підібраного лікування. И головне: купити ліки для щитовидної залози краще тільки в аптеці. Це гарантія не тільки хорошої ціни, але і оригінальності препарату.