Производитель | Чиста Флора ТОВ, Україна |
---|---|
Форма товара | Фиточай |
шт. | 1 |
Количество в упаковке | 20 |
Фіточай Мудрий Травник Ромашка
Медичне застосування
Ромашка є одним із найбільш затребуваних лікарських рослин. У лікувальних цілях використовують настої і екстракти квіткових кошиків ромашки, і виготовляється з неї ефірне масло. Настої і відвари, ромашки використовують як:
- протизапальний
- кровоспинний
- болезаспокійливий
- слабкий антибактеріальний
- седативний
- спазмолітичний
- в'язкий
- жовчогінний засіб.
Чаї та настої приймають при:
- безсонні
- спазмах кишечника
- метеоризмі
- діареї
- захворюваннях печінки
- захворюваннях жовчних шляхів
- як потогінний засіб
- позитивно впливають на центральну нервову систему.
Настій ромашки використовують для ополіскування волосся. Екстракти ромашки стимулюють секрецію шлункового соку і жовчі.
Офіційна медицина використовує препарати ромашки для лікування:
- травного тракту
- печінки
- роздратуванні
- слизової оболонки рота і глотки
- запальних захворювань верхніх дихальних шляхів.
У фармацевтичній промисловості суцвіття ромашки використовують у виробництві лікарських препаратів, серед яких різні трав'яні збори, ромазулан, рекутан, ротокан та інші. Ефірне масло ромашки має заспокійливу, дезинфікуючим і потогінну дію, надає збуджуючий вплив на ЦНС, зменшує газоутворення, знімає біль і послаблює запальні процеси, нормалізує функцію травлення.
Рецепти
Залийте півлітром кип'яченої води 6 столових ложок сухих квітів аптечної ромашки, закрийте кришкою і поставте кипіти на водяній бані 15 хвилин. Остудіть, процідіть, відіжміть траву і доведіть отриманий обсяг до стартового. Розмішайте в настої 2 столові ложки меду. Цим настоєм можна лікувати ангіни, стоматити та інші запалення, так само з ним можна робити клізми при колітах і примочки при різних виразках і ранах. Приймайте всередину при спазмах кишечника, проносі, метеоризмі, як антисептик по третині чи половині склянки після їжі.
Дуже ефективно фарбувати волосся ромашкою в світлий, золотистий колір. Для цього, візьміть від 100 до 200 грамів квіток і заваріть їх у літрі окропу. Кип'ятити можна хвилин 5-10, потім дати настоятися не менше години. Отриманим настоєм прополіскуйте волосся щоразу після миття. Волосся після цього не витирайте, а дайте їм просохнути на повітрі.
Для зміцнення і зростання волосся так само підійде ромашка аптечна. Рецепт настою трохи інший. На склянці окропу настоюйте 20 хвилин 20 грамів сировини ромашки, потім процідіть.
Настої з ромашки використовуйте у вигляді компресів на обморожені, обпалені і ошпарені місця, корисно промивати очі, ефективна вона для полоскання рота і миття голови - позбавить від лупи і випадання волосся. Ванни з додаванням настою з ромашки очищують жирну шкіру і розм'якшують сальні пробки.
Від застуди Ромашковий чай.
Ромашка - м'який протизапальний засіб. У поєднанні з липою та медом є добрим проти застудним засобом. Приготування чаю: взяти по 1 ч.л. квіток ромашки і квіток липи, заварити 1 склянкою окропу, настояти 20 хв, процідити. Пити по 1 / 3 склянки 3 рази на день до їжі. Можна додати мед.