Настройки
Шрифт:
  • А
  • А
  • А
Цвет:
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
Фото
  • ЧБ
  • Цвет
  • Выкл.
Полная версия

Беротек н

Беротек Н аэрозоль 100 мкг/доза баллон 10 мл
Упаковка В наличии
396,00 ₴
Остались вопросы?
Мы рады помочь
Цены действительны только при покупке онлайн, цены в розничной сети могут отличаться от указанных на сайте Задать вопрос фармацевту
Характеристики товара
шт. 1
Название (рус) Беротек н
Инструкция

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

Беротек® Н

Беротек Н

(Berotec® N)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: fenoterol;1-(3.5-дигідрокси-феніл)-2-[[1-(4-гідрокси-бензил)-етил]-аміно]-етанолгідро бромід;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна або майже безбарвна рідина без стороннього або неприємного запаху, вільна від суспендованих часток;

склад: 1 доза містить фенотеролу гідро броміду 100 мкг;

допоміжні речовини: пропелент: 1,1,1,2-тетрафторетан (HFA 134а), кислота лимонна безводна, вода очищена, етанол абсолютний.

Форма випуску. Аерозоль дозований.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при обструктивних захворюваннях дихальних шляхів. Селективні агоністи бета2-адренорецепторів. Код АТС R03АС 04.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. У клінічних дослідженнях тривалістю до 3 місяців у дорослих, хворих на бронхіальну астму, з хронічними обструктивними захворюваннями легенів (ХОЗЛ) та дітей, хворих на бронхіальну астму, було показано, що тетрафторетанвмісна і фреонвмісна форми аерозольного інгалятора Беротек Н мають однакову терапевтичну ефективність.

Фенотеролу гідро бромід є симпатомім етичним засобом, який в терапевтичній дозі вибірково стимулює бета2-адренорецептори. При використанні більш високих доз препарат стимулює бета1-адренорецептори. Зв’язування препарату з бета2-адренорецепторами приводить до активації аденілатциклази шляхом стимуляції Gs-протеїну. При підвищенні концентрації циклічного АМФ відбувається активація протеїн-кінази А, яка забезпечує фосфорилювання білків-мішеней у гладком’язових клітинах. Це, всвою чергу, приводить до фосфорилювання кіназою легких ланцюгів міозину, пригнічення фосфоінозитидного гідролізу та відкриття великих кальцій залежнихкалієвих канальців. Існують дані, які свідчать про те, що великі калієві канали можуть активуватися безпосередньо Gs-протеїном.

Фенотерол розслабляє гладку мускулатуру бронхів і судин та запобігає розвитку бронхоспастичних реакцій, зумовлених впливом гістаміну, мета холіну, холодного повітря та алергенів (реакції гіпер чутливості негайного типу). Зразу після застосування фенотерол блокує вивільнення медіаторів запалення ібронхообструкції з опасистих клітин. Крім того, після застосування фенотеролу убільш високих дозах відмічалося посилення мукоциліарного кліренсу.

При високій концентрації препарату у плазмі, яка частіше досягається при пероральному або внутрішньо венному способі введення, відмічається зниження скорочувальної активності матки. При застосуванні високих доз спостерігаються такі метаболічні ефекти: ліполіз, глікогеноліз, гіперглікемія та гіпокаліємія; остання спричинена підвищеним поглинанням іонів К+, насамперед скелетною мускулатурою. Бета-адренергічний вплив препарату на серцеву діяльність, такий як збільшення частоти і сили серцевих скорочень, зумовлений судинною дією фенотеролу, стимуляцією бета2-адренорецепторів, а при застосуванні доз, що перевищують терапевтичні, – стимуляцією серцевих бета1-адренорецепторів. На відміну від дії на гладку мускулатуру бронхів, системна дія бета-агоністів єприводом для розвитку толерантності. В клінічних дослідженнях показана висока терапевтична ефективність фенотеролу при бронхоспастичних станах. Фенотеролусуває бронхоспазм, що спричинюється різними стимуляторами (наприклад холодним повітрям), а також бронхоспастичні реакції негайного типу при контакті з алергеном.

Фармакокінетика. Терапевтичний ефект Беротеку Н чиниться шляхом місцевого впливу на дихальні шляхи. Фармакодинамічні властивостібронходилатації, яку викликає БеротекН, не належать до фармакокінетики діючої речовини препарату. Дослідження фармакокінетики показали, що тетрафторетанвмісна і фреонвмісна форми можуть вважатися еквівалентними.

Після інгалювання фенотеролу гідро броміду при обструктивних захворюваннях легенів протягом декількох хвилин виникає бронходилатація. Бронходилататорний ефект триває 3 – 5 годин.

Після інгаляції, залежно від методу інгалювання та системи, яка використовується, близько 10 – 30% діючої речовини, що вивільняється із аерозольного препарату, досягає нижнього відділу респіраторного тракту, тоді якрешта відкладається у верхній частині респіраторного тракту та у ротовій порожнині. Внаслідок цього деяка кількість фенотеролу, який був введений при інгаляції, потрапляє у гастроінтестинальний тракт. Після інгалювання однієї дози дозованого аерозолю Беротек Н встановлений рівень всмоктування -17%. Всмоктування потім проходить двофазним шляхом: 30% фенотеролу гідро бромідушвидко абсорбується з на півперіодом 11 хвилин, а 70% - повільно абсорбується зна півперіодом 120 хвилин.

Немає кореляції між концентрацією у плазмі та фармакодинамічною кривою часу відповіді після інгаляції. Різниця тривалості бронходилататорної дії після інгаляції, порівняно з внутрішньо венним введенням, не підтверджується системними рівнями у плазмі.

Після орального введення абсорбується приблизно 60% фенотеролу гідро броміду. Частина, що всмокталася, піддається одно стадійному метаболізму, внаслідок чого оральнабіодоступність знижується приблизно до 1,5%. Ось чому проковтнута порція активного інгредієнта практично нічого не вносить у системний рівень у плазмі після інгалювання.

При систематичному введенні фенотеролу гідро бромід елімінується за 3-камерною моделлю з на півперіодами ta(1/2) = 0,42 хвилини, tb(1/2)= 14,3 хвилини, tg(1/2) = 3,2 години. Метаболічна трансформація фенотеролу гідро броміду у людини відбувається майже повністю шляхом сульфатації, в основному в інтестинальній стінці.

У неметаболізованому стані фенотеролу гідро бромід може проходити крізь плаценту та потрапляти у материнське молоко. Щодо впливу фенотеролугідро броміду на метаболічні стани при діабеті даних недостатньо.

Показання для застосування:

а) симптоматичне лікування гострих астматичних нападів;

б) профілактика проявів, що індукують астму;

в) симптоматичне лікування бронхіальної астми та інших станів з оборотним звуженням дихальних шляхів, наприклад хронічних обструктивних бронхітів.

Спосіб застосування та дози:

а) Напади бронхіальної астми.

У більшості випадків для швидкого полегшення симптомів достатньо 1дози; якщо через 5 хвилин дихання полегшується незначно, можна повторити інгаляцію.

Якщо напад не знімається двома дозами та виникає потреба у подальшій інгаляції, хворий повинен негайно звернутися до найближчої лікарні.

б) Профілактика астми, індукованої фізичним навантаженням.

1 – 2 інгаляції на один прийом, максимум до 8 доз на день.

в) Бронхіальна астма таінші стани із зворотним звуженням дихальних шляхів.

1 – 2 інгаляції на один прийом, якщо необхідні повторні інгаляції, тоне більше 8 інгаляцій на день.

Для лікування дітей дозований аерозоль Беротек Н повинен застосовуватися лише після призначення лікаря та під наглядом дорослих.

Побіч надія. Найбільш поширеними небажаними ефектами БеротекуН є тремор скелетних м’язів, знервованість, головний біль, запаморочення, тахікардія та серцебиття.

Потенційно при терапії бета2-агоністами може виникатигіпокаліємія.

Як і при застосуванні іншої інгаляційної терапії, в деяких випадках повідомляли про кашель, місцеве подразнення, зрідка – про парадоксальнубронхоконстрикцію.

Як і інші бета-міметики, Беротек Н може спричинювати нудоту, блювання, потіння, слабкість та міалгію/м’язові судоми. В окремих випадках, особливо після застосування високих доз, відмічалися зниження діастолічногокров’яного тиску, підвищення систолічного кров’яного тиску, аритмія. Відносно особливо гіперчутливих пацієнтів надто рідко сповіщалося про алергічні реакції шкіри.

В окремих випадках при інгаляційній терапії бета-міме тиками повідомляли про психічне збудження.

Протипоказання. Гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія, тахіаритмія, вагітність (I триместр) і годування груддю. Гіпер чутливість до фенотеролу гідро броміду або до неактивних інгредієнтів дозованого аерозолю.

Передозування. Очікуваними симптомами передозування є такі: тахікардія, серцебиття, тремор, гіпертензія, гіпотензія, збільшення пульсових коливань кров’яного тиску, стенокардичний біль, аритмія та припливи крові.

Терапія. Введення седативних засобів, транквілізаторів, у серйозних випадках – інтенсивна терапія.

Як специфічні антидоти рекомендуються блокатори бета-рецепторів, бажано бета1-селективні. Однак необхідно брати до уваги можливе підсилення бронхіальної обструкції, тому для хворих на бронхіальну астму необхідно ретельно підбирати дозу.

Особливості застосування.

Вагітність і лактація. До клінічні дослідження не виявили негативного впливу на вагітність. Однак необхідно дотримуватися звичайних пересторог при використанні ліків під час вагітності.

Необхідно брати до уваги інгібуючий вплив фенотеролу на скорочувальну функцію матки.

До клінічні дослідження показали, що фенотерол потрапляє в груднемолоко. Нешкідливість застосування препарату у період лактації не встановлена.

Щодо хворих на бронхіальну астму та пацієнтів із стероїдозалежнимихронічними обструктивними захворюваннями легенів (ХОЗЛ) треба передбачати необхідність одночасної проти запальної терапії.

При застосуванні нового дозованого аерозолю Беротек Н вперше деякі пацієнти можуть відмічати, що смак злегка відрізняється від старого аерозолю, що містить фреон. Про це слід інформувати пацієнтів при призначенні нового дозованого аерозолю Беротек Н. Пацієнтів також слід повідомляти про те, що обидві лікарські форми аерозолю взаємозамінні та ідентичні за властивостями, а різниця смаку не впливає на ефективність та безпеку препарату.

Інші симпатоміметичні бронходилататори можуть одночасно застосовуватися з Беротеком Н тільки під медичним наглядом. Антихолінергічнібронходилататори можуть інгалюватися одночасно з Беротеком Н.

За таких станів, особливо при використанні доз більше рекомендованих, БеротекН слід застосовувати тільки після ретельної оцінки “ризик/користь”:

недостатньо контрольований цукровий діабет,

нещодавно перенесений інфаркт міокарда, серйозні органічні ураження серця або судин,

гіпертиреоїдизм, феохромоцитома.

У випадку раптового розвитку та швидкого прогресу вання задишки хворий повинен негайно звернутися до лікаря.

Тривале застосування препарату:

симптомо-орієнтоване лікування “за необхідності” може переважати регулярне використання;

необхідно оцінити доцільність додаткової або підвищеної проти запальноїтерапії (наприклад інгаляційними кортикостероїдами) для контролю запалення дихальних шляхів і попередження довго тривалого ушкодження легенів.

Якщо бронхіальна обструкція підсилюється, то перевищення рекомендованої дози ліків, які містять бета-2-агоністи, таких як Беротек Н, є не тільки марним, а й небезпечним. Застосування підвищених доз бета-2-агоністів, таких якБеротек Н , протягом тривалого часу може призвести до погіршання контролю симптомів бронхіальної обструкції. У цій ситуації для попередження потенційно загрозливого для життя стану необхідно переглянути план лікування та особливо адекватність проти запальної терапії.

При терапії бета-2-агоністами може виникати серйозна гіпокаліємія. Особлива увага необхідна при тяжкій формі астми, оскільки у цьому разігіпокаліємія може потенціюватись одночасним прийомом похідних ксантину, глюкокортикостероїдів, діуретиків. Крім того, гіпоксія як симптом бронхіальної астми може підсилювати вплив гіпокаліємії на серцевий ритм. У сумнівних ситуаціях рекомендується моніторинг рівня калію у сироватці крові.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Бета-адренергіки, антихолінергіки та похідні ксантину (такіяк теофілін) можуть підсилювати дію фенотеролу. Одночасне введення іншихбета-міметиків, систематичне застосування антихолінергічних засобів і похіднихксантину (наприклад теофіліну) може збільшувати побічну дію.

При одночасному застосуванні бета-блокаторів потенційно можливо серйозне зниження бронходилатації.

Бета-адренергічні агоністи слід з обережністю призначати пацієнтам, які приймають інгібітори моноамін оксидази або трициклічні антидепресанти, оскільки дія бета-адренергічних засобів може підсилюватися.

Інгаляції галогенованих гідро карбонових анестетик ів, таких як галотан, трихлоретилен та енфлуран, можуть підсилювати вплив бета-адренергічних засобівна серцево-судинну систему.

Умовита термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі (не вище 25С) у місці, недоступному для дітей. Захищати від прямих сонячних променів, тепла та морозу.

Термін придатності – 3 роки.

 

Отзывы пользователей

У этого продукта еще нет отзывов.
Оставить отзыв
Моя оценка
Обратите внимание
Информация/инструкция к препарату носит информационный характер и предназначена исключительно для ознакомительных целей.
Сообщение
Обратный звонок
Расшифровать рецепт
Онлайн чат
Как вам удобнее с нами связаться?
Отменить
Кнопка связи