Останнім часом все частіше можна почути про ревматизм. І все частіше задають питання про те, як лікувати ревматизм в домашніх умовах. Дане захворювання дуже підступне і може привести до страшних наслідків, але сучасна медицина розробила різні методики лікування даної проблеми. На одному місці з традиційною медициною можна поставити також народні засоби від ревматизму. Вони не тільки не менш ефективні, а навіть корисніше, так як не містять хімії і грунтуються на натуральній сировині.

Природа захворювання полягає в інфекційно-алергічній основі. Патологія вражає сполучні тканини і судини, виникає як наслідок ускладнення стрептококової інфекції. Багато хто з дослідників говорить про те, що найбільш схильні до цього захворювання люди старшого віку, але це не так.

Є 5 варіантів локалізації даної хвороби:

  • ревмоерітрема – шкірне  захворювання епідермісу;
  • ревмокардит – вражає  оболонки серця;
  • ревмохорея – ревматичний  васкуліт дрібних судин головного мозку;
  • ревмополіартріт – захворювання  суглобів;
  • ревмоплевріт – запалення бронхів, плеври, легень.

Основними симптомами захворювання вважають припухлість суглобів, біль і скутість м'язів, а також місцеве почервоніння суглобів. Якщо у Вас з'явилися хоч найменші підозри на ревматизм, то лікування варто провести негайно. Адже зволікання може викликати важкий порок серця. Для вирішення даної проблеми можна зайнятися лікуванням ревматизму народними засобами в домашніх умовах. Але варто пам'ятати про те, що перед початком проведення будь-яких маніпуляцій варто отримати консультацію лікаря.

Як правильно лікувати ревматизм в домашніх умовах

Спочатку ревматолог покладе всі сили на те, щоб викорінити стрептококову інфекцію, так як вона могла стати причиною виникнення захворювання. Далі після антибактеріальної терапії лікар обов'язково призначить гормональну. Тільки після цього варто брати саме імуномодулюючі препарати.

Лікування ревматизму у дорослих хворих проводять в декілька етапів:

  • стаціонарна терапія - 1,5-3 місяці;
  • знаходження в спеціальному санаторії з кардіоревматологічним напрямком;
  • часте відвідування поліклініки для диспансерного обліку.

Але, крім традиційної медицини є ще і народні методи. Серед великої кількості різних трав, настоїв, відварів тощо сировини, виділяють самі найбільш ефективні, такі як куркума, прополіс, соснові голки та ін. Так, куркума має терапевтичний ефект на це захворювання. Вона активно бореться з хронічними болями, усуває запальні процеси.

Прополіс – досить поширена речовина для лікування різних захворювань. Особливо відзначають простоту у використанні препаратів на його основі, це настільки доступно і просто, що робити можна і в домашніх умовах. Візьміть прополіс і зробіть з нього корж. Прикладайте його на ніч на хворі місця. Для збереження тепла рекомендують обв'язати теплою хусткою, а потім покрити хусткою. Є й інший спосіб. Охолодіть прополіс і подрібніть його на тертці. Далі залийте винним оцтом. Покладіть в темне прохолодне місце на 10 днів, періодично збовтуючи вміст. Через відведений час настойку варто переставити в холодильник на 10 годин, а потім процідити. Її використовують для приготування компресів: для цього необхідно згорнути марлю в кілька шарів і добре змочити її. Потім обмотують хворі суглоби, покривають теплою тканиною і залишають на ніч. Він допоможе посилити кровообіг і підвищити регенерацію пошкоджених тканин.

Ще одним популярним та ефективним природним  засобом є соснові голки. Їх них готують хвойну настоянку, яка може допомогти навіть у найважчих випадках. Для неї необхідно набрати повну літрову банку травневих свіжих ялинових голок. Далі залийте спиртом до верху і закрийте щільно кришкою. Дайте постояти в темному і теплому місці протягом 3 тижнів. Час від часу збовтувати. Процідіть і приймайте таким чином - 8 крапель на шматочок цукру за 30 хвилин до прийому їжі. Тривалість - 4-6 місяців.

Народне лікування ревматизму суглобів відзначає особливу ефективність солі. Вона допомагає зняти біль в суглобах в найкоротші терміни. Для цього варто розчинити столову ложку солі в склянці води. Вода повинна бути теплою. У цьому розчині змочіть марлю і прикладіть до хворого місця. Поверх накладіть целофан і теплий шарф. Потримайте кілька годин.

Можна не використовувати воду, а взяти мішечки з тканини. Розжарити сіль на сковороді і пересипте в мішечки. Потім прикладайте їх на хворі місця.