Після зимового періоду наш організм ослаблений, йому не вистачає вітамінів. І будь-яке переохолодження відразу тягне за собою кашель, нежить і температуру. Допомогти організму в боротьбі з недугою можуть різного роду ліки. Але не варто забувати про принцип правильного харчування. Звичайно, всі ми знаємо те почуття, коли і крихта в рот не лізе, особливо коли піднімається температура і охоплює слабкість. Така реакція цілком природна, адже в період захворювання наш організм активно бореться з вірусами і не хоче витрачати енергію на перетравлення їжі.

Медики радять під час хвороби вживати легкозасвоючу їжу, яка швидко перетравлюється і може дати організму необхідну енергію для боротьби з вірусами і бактеріями. Але важливо включити в раціон і продукти, які будуть корисні нашому тілу самі по собі. Вони містять необхідні вітаміни і мікроелементи, а також особливі речовини, що допомагають боротися з негативними зовнішніми впливами і з запаленням, якщо воно вже почалося. І нижче ми розповімо про ті речовини, які нам потрібні, і про ты продукти, в яких вони є в найбільшій кількості.

  • Бета-каротин. Ця речовина вважається сильним антиоксидантом, який дозволяє вибудувати надійний захист від негативного впливу вільних радикалів ззовні. Також бета-каротин здатний нейтралізувати шкоду бактерій, що потрапляють в організм, і надає профілактичну дію в боротьбі з вірусами. Велика доза бета-каротину міститься в моркві. Також він присутній в обліпихи, абрикосах, капусті, кабачках, помідорах, гарбузі, шпинаті.
  • Залізо. Обов'язково включіть в свій раціон червоне м'ясо (наприклад, яловичину або телятину), печінку і субпродукти, гречку, пшоно, яблука, горіхи. Ці продукти зміцнять ваш імунітет і допоможуть відновитися - так ви зможете протистояти простудним захворюванням. А ще залізо бере участь в кровотворенні і допомагає знімати внутрішні запалення.
  • Цинк. Цинк (так само, як і магній, калій, селен і фосфор) допомагає виробити в організмі стійкість до інфекційних захворювань. Які продукти містять його у великих кількостях? До них відносяться риба і морепродукти, яйця, злаки, м'ясо.

Велика кількість природних антиоксидантів міститься в буряку, броколі, дині, кукурудзі, капусті, гарбузі, помідорах, мигдалі та інших горіхах. За допомогою антиоксидантів ви захищаєте вашу імунну систему від стресу. Таким чином, ви звільняєте організм від вільних радикалів і зменшуєте ризик простудного захворювання. 

Білок просто необхідний для того, щоб боротися з вірусами та інфекціями. Це – головний «будівельний матеріал» для кожної клітини нашого тіла, а тому саме завдяки йому відновлюються всі пошкодження. Якщо ви бачите, що ранки і подряпини занадто довго заживають, то можливо, організму не вистачає саме білка. Включіть в раціон м'ясо (бажано нежирне), бобові, кисломолочні продукти.

Не менш важливими є і поліфеноли. Ці речовини є своєрідним бар'єром для вірусів, які намагаються проникнути в наше тіло. Найбільше поліфенолів міститься в оливковій та інших рослинних нерафінованих оліях. Таким чином, вони виступають в ролі натуральних імуностимуляторів.

Не забувайте також про рясне пиття. Навіть невелике зневоднення організму (а під час хвороби ми сильно пітніємо) може привести до ускладнень. Тому пийте багато чистої питної води або теплий (не гарячий) чай. Під час хвороби краще замінити звичний чорний або зелений чай цілющими травами. Особливо добре зарекомендували себе липа (вона має потогінну дію), ромашка (знімає запалення), м'ята (полегшує дихання), календула, звіробій. Додавайте в трав'яні чаї прянощі, про які ми згадали вище, цитрусові (лимон або апельсин), ягоди і натуральний мед – він теж добре допомагає при застудах.

Правильний раціон, складений з корисних продуктів, не тільки допоможе вам легше перенести хворобу і швидше вилікуватися, але і стане відмінним засобом профілактики застудних захворювань в подальшому.